Letras de Noizy - 100 Vjet Shtet | BUMBABlog

Letras


Letras de 100 Vjet Shtet de Noizy

Más letras de NoizyShqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar,
ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk,
I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban,
jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon

Rap:
Sa nona derdhen lot sa trima hyn
Nen tok per me pa shqipnin si sot,
Te bashkuar te gjith tok,

Jena sot ma t'fort se kurr
100 vjetorin tu festu
Me flamurin e shqiponjes se per kte jam tu jetu,

doren n'zemer e mbaj me Lot te gzushem
Po qaj, sepse jam shum krenar - krenar qe un Jam shqiptar,

I kujtojm qe gjith ata qe e dhan jeten per shqipnin,
sakrificat qe kan ba qe na sot te jena 1,
Sikur Ismail qemali ngren flamurin midis vlores,
Per ti then gjith botes jena fmijet e shqiponjes,

I shoh fmiet kuq e zi qielli toka kuq e zi,
shperthej ne lot kur po shoh vec kuq e zi, nga kosov
Nona loke nisen trimat krejt nkom,
midis eres dhe stuhijes mu bashku krejt n'vlore,

Maqedonia po afrohet sebashku
me camerin per dy krenat e shqiponjes per te madhen shqiptari

Ref:
2x Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar,
ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk,
I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban,
jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon

Rap:
Ai ke ngju kur thojn ma t'vjetrit guri ktu peshon ma shum,
Ose kur e ndrron shtratin smund e ban te njejtin gjum,
Se duhet era e jastekut dhe jorganin qe te ngroh,
ashtu ti je per mua shqipni moj Nona loke,

Pavarsisht qe do kan ikur dhe jan rritur n'perendim,
Situatat familjare I larguan n'emigrim,
Por besom qe me zemer dhe me gjak jan gjith shqiptar,
Sepse Un jam njo prej Tyne dhe mu mke deshmitar,

Jan me miliona sikur un - qe Ty te duan shum,
Jena rrit me thrrime edhe Ty nuk te harrum,
Sepse aty I kena gjyshat dhe katra gjyshat e ton,
Aty un do varrosem amanetin e kom Lon,

Ska rendsi se kush jena sot dhe gjat rruges ca jem bo,
Se harroj prejardhjen Se familja asht numer njo,
Jena ktu me te mbrojt mos me humb identitetin,
Mos me cu munin Dom qe per Ty kan bo ma t'vjetrit

Ref:
2x Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar,
ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk,
I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban,
jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon

Bridge:
Fitoren nuk jua solla un, por e gjeta fitoren mes jush
lirin jo nuk jua solla un, por e gjeta lirin ktu mes jush

Ref:
2x Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar,
ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk,
I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban, jo kerkush n
e smund tna marri perendia cna ka dhon

End:
2x Ooo sa mir sa mir me qen shqipetar
Noizy 100 Vjet Shtet 52451 2253513

Comentarios